Aktuality


Zveřejněno 15. 5. 2024

Výsledky Májového koulení

Manželé Matějíčkovi poprvé zvítězili v Májovém koulení

Manželé Matějíčkovi poprvé zvítězili

v Májovém koulení

V sobotu, 11.května 2024, se v kuželkovém sále SH uskutečnil VIII. ročník Májového koulení. Kuželkářskou soutěž manželských párů pořádá farnost Bánov a mohou se jí účastnil všichni manželé, kteří žili či žijí ve farnosti Bánov, tedy v obcích Suchá Loz, Bystřice a Bánov. Letos se do soutěže přihlásilo 19 manželských párů, 2 z Bystřice, 3 ze Suché Loze a 14 z Bánova. V sobotu odpoledne probíhala základní část – kvalifikace a večer pak turnaj vrcholil play-off zápasy Velkého finále.
Odpolední kvalifikace v první části probíhala v poklidu, bez většího vzrušení. Napětí začalo stoupat až v druhé části, to přišly „na řadu“ lépe hrající páry a začala mačkanice o účast ve Velkém večerním finále. S přehledem se kvalifikovali obhájci trofeje manželé Míša a Jirka Vašíčkovi následování manželi Ilonou a Lubou Matějíčkovými a Helenou a Alešem Pavlíčkovými. Na opačném konci se do Velkého finále těsně kvalifikovali manželé Královi (230 kuželek), Petra a Jakub Vašíčkovi (229 kuželek) a Filip a Magda Vašíčkovi (228 kuželek). Těsně před branami Velkého finále zůstali manželé Vrankovi (227 kuželek).
Večerní Velké finále začalo rodinným soubojem mezi manželi Míšou a Jirkou Vašíčkovými a Magdou a Filipem Vašíčkovými. Vyrovnaný souboj nakonec o jedinou sraženou kuželku vyhráli Magda a Filip a první velké překvapení bylo na světě. I další souboje čtvrtfinále, popř. semifinále byly dramatické. Štěstí a úspěch se přelévalo z jedné strany na druhou. V boji o bronz zvítězili Helena a Aleš Pavlíčkovi a brambory zbyly na manžele Veroniku a Ondru Černé. Finále bylo opravdovým vyvrcholením turnaje Májového koulení. Po prvních patnácti hodech vedli Magda a Filip Vašíčkovi o 11 sražených kuželek nad manželi Matějíčkovými. Ne, že by Magda a Filip nějak v dalších hodech polevili, stále měli průměr nad 4,0, ale Ilona s Lubou předvedli drtivý finiš a s průměrem 5,0 o dvě sražené kuželky Velké finále vyhráli. Po manželích Pomykalových, Vrankových, Míše a Jiřím Vašíčkových se tak Ilona a Luba Matějíčkovi stali čtvrtými vítězi Májového koulení. A pro Ilonu je to letos double, byla totiž i členkou
družstva Bánov žije srdcem, které letos vyhrálo Obecní turnaj v kuželkách. Tož pěkné.
Ještě před vyhlášením vítězů byl rozstřel devítkářek mezi Míšou Vašíčkovou a Lídou Horňákovou. Míša byla úspěšnější a tak byla odměněna láhví Frizzante. Devítkáře jsme letos měli jen jednoho a tím byl Laďa Horňák. I on byl odměněn.
A poté nastal čas vyhlášení vítězů. Těm osobně blahopřál a dary předal náš pan farář Jiří Putala i za účasti pořadatelů turnaje. Hlavní cena, putovní pohár – dřevěné sousoší muže a ženy v objetí letos až do Velikonoc 2025 bude v držení u manželů Ilony a Luboše Matějíčkových.
Turnaj má hezkou tradici, že se cení nejen sportovní výkon, ale i kreativita v oblečení. A letos si skleničky za nejlepší kostým odnesli manželé Helena a Aleš Pavlíčkovi. Aleš se stal fešnou blondýnou doprovázející statného tlouštíka z reklamy na Lidl, do kterého se nafoukla Helenka. A kostýmů bylo více, zaujali i hrozny Veroniky a Pavla Šmerdových nebo narkobaron Filip Vašíček i s pašeračkou drog Magdalénou a jejich malou pistolnicí Matyldou. Od Sucholožanů či Bystričanů padla výtka, že informace o soutěži v kostýmech není uvedena na zvacím plakátu. Pořadatelé chybu uznávají a pro příští rok toto napraví. Budeme se tak těšit i na konkurenční převleky z Bystřice a Suché Lozi.
Konec turnaje již tradičně patřil posezení pořadatelů a soutěžících s panem farářem. Jídla a pití bylo dosti, také zpěvu, ale hlavně smíchu a dobré nálady všech, kteří se oslavy vítězů účastnili.

Pořadatelé děkují Otci Jiřímu za záštitu a finanční pomoc farnosti v turnaji. Díky patří také Alence Šupinové za vzornou obsluhu pořadatelů a soutěžících během celého turnaje. A všem, co by se turnaje rádi účastnili pořadatelé sdělují, že další šance bude již za rok, a to v sobotu 10. května 2025. Tak mezitím trénujte, přemýšlejte nad zajímavými kostýmy a hlavně se do turnaje nezapomeňte přihlásit.


Za pořadatele
Stanislav Vranka

 

Máj 2024-Zpráva [PDF 448.7 kB]

Máj 2024-Kvalifikace [PDF 51.28 kB]

Máj 2024-Velké finále [PDF 59.87 kB]

 

ZPĚT NA AKTUALITY